Helyszín: Budapest I., Mészáros utca 15–17.–Pálya utca 4–6.
Átadás éve: 1993
Építész: MAROSI Miklós
Építész munkatárs: FARKAS Dániel
Belsőépítész: SZÉKELYI Zsuzsa
A KÖZTI „spontán privatizáció” miatt feladni kényszerült belvárosi, Kecskeméti utcai székházát, és a hasonlóan járt Szerzői Jogvédő Hivatallal társulva új székház építésére adta a fejét. Másfél évnyi, MOM-ban eltöltött átmeneti tartózkodás alatt kellett megépítenie új munkahelyét. A kockázatos vállalkozás – bár a cég minden anyagi javát felemésztette – sikeresen megvalósult.
A tervezési területre vonatkozó részletes rendezési terv rendkívüli módon korlátozta a beépítést. Egy laposabb ívű – a Mészáros utca jelenlegi görbületétől eltérő – útvonalvezetéshez igazított szabályozási vonal a telek mintegy harmadrészét lemetszette. Az előírt homlokzat- és gerincmagasságok a közvetlen környezetben lévő épületek minden rezdülését kötelezően átvetítették az új beépítésre. A Pálya utcai földszinti lakások benapozási előírásai a tömeg további „puhítását” invol- válták. A Mészáros utca jellegzetes, vakolatarchitektúrás, magas tetős, zártsorú beépítését lezáró fragmentum fontos kompozíciós elem: sarokházat teremt és módot, lehetőséget kínál a váltásra.
A déli vasút távlati elképzelésekben vázolt lefedésével kialakuló hatalmas felület high tech világa elé feszített konvex tükör ezen álom megvalósulásakor nyeri el majd igazi értelmét. A Győző utca–Pálya utca sarka visszaszelídül, és csak a kerámia, illetve az üveg síkbeli plasztikájával, rejtett rizalitképzésével, valamint arány- és ritmusváltásaival kíván reagálni környezetének változatos hatásaira. A „tükör” a modern ipar terméke, a tervező csak osztásarányait képes meghatározni; szemöldökképzése, párkánylezárása a klasszikus építészeti hagyományokhoz nem alkalmazkodik. Ugyanakkor szoros tartozéka az ablakmosó berendezés pályája: ezt a szerkezeti elemet, megsokszorozott keresztmetszete révén, koronázó párkányként alakították ki. Az épület bejárati axisait kijelölő rozsdamentes, acélsodrony szövésű lepkeszárnyak, a sarok elé döntött zászlótartók és a jelként alkalmazott „tornyok” a geometriai monotonitás oldását szolgálják, két tükör közé feszítésük a végtelenig sokszorozza látványukat. Az épület alaprajzszervezése alapvetően két egységre tagolódik: a cellás irodatereket befogadó Mészáros utcai frontra, valamint a nagy terű irodákat, műtermeket tartalmazó Pálya utcai szárnyra, amiket a bevilágító udvart két végén lezáró közlekedő- és szanitertorony fűz össze. A terepszint alatt három, fél szint eltolásos garázstér helyezkedik el. Az épület teljesen klimatizált, gépházai a tetőtérben találhatóak.
Az alkalmazott anyagok és szerkezetek az évek során megfelelőnek bizonyultak, az üzletpolitikai és szervezeti változásokból eredő belső módosítások, átalakítások nyom nélkül elvégezhetők voltak benne, ahogy azt egy 15 évvel későbbi beavatkozás is megmutatta: ekkor a Mészáros utca felőli főbejárati axisból megközelíthetően, az eredetileg bankfiók céljára tervezett, később AGFA bemutatóteremként és szervizként használt kétszintes, galériás tércsoportból, belső átalakítással, egy 150 főt befogadó kamaraterem és művészklub jött létre. A terem több funkcióra vált alkalmassá, így szerzői jogi konferenciák, egyesületi gyűlések megrendezésére, a legújabb magyar komolyzenei hangversenyek, kamara- és irodalmi estek, kis létszámú kórusművek előadására, komoly- és könnyűzenei szerzemények, CD-k és egyéb hanghordozók sajtótájékoztató keretében történő bemutatására.
A foyer és kiszolgálóhelyiségei a FÉSZEK Művészklubhoz hasonló, kisebb befogadóképességű budai művészklub meghonosodását teszik lehetővé. A kamaraterem főbejárata a Mészáros utcai hangsúlyos axis felől nyílik, a mozgássérültek a Pálya utcáról, az egy szinttel magasabban kialakított irodabejáraton át közelíthetik meg. Gépkocsival ugyancsak a Pálya utcai ki-behajtón érhető el, a hangszerek, kellékek szállítása a gépkocsiáthajtóból nyíló bejáraton át biztosítható. Amfiteátrális, maximum 150 látogatót befogadó nézőtér, négynyelvű tolmács-fülkék, kép- és hangvezérlő technikai helyiség, férfi-női WC-csoport, gépészeti helyiségek, foyer, egy kis büfé és ruhatár biztosítják a szükséges helyiségeket.