Balázs Mihály Ybl-díjas, Kossuth-díjas, Prima Primissima-díjas építész, egyetemi tanár, a kortárs magyar építészet meghatározó alkotója. Mind tanári, mind tervezői tevékenységének indításában Török Ferenc játszott meghatározó szerepet. Az egyetem elvégzését követő KÖZTI-s időszakot követően folyamatosan tanít az egyetemen. A KÖZTI-ben folyó szakmai munkát a mai napig érdeklődéssel figyeli. KÖZTI75 jubileumi interjúnk következik.
Szikora Nóra 2019 óta dolgozik a KÖZTI-ben. Először az egyetemen hallott a cégről és arról a számos remek épületről és neves, elismert építészről, akik a KÖZTI-hez köthetőek. Szikora Nóra büszke a hagyományokra, és fontosnak tartja, hogy legyenek mérföldkövek egy cég életében. KÖZTI75 jubileumi interjúnk következik.
A Károli Gáspár Református Egyetem kampuszfejlesztésére nyílt építészeti tervpályázatot írtak ki a múlt év végén. A fejlesztés célja az, hogy a jelenleg a főváros több kerületében széttagoltan működő felsőoktatási intézmény helyett egy református egyetemváros születhessen meg a Kálvin tér és a Ráday utca környékén. A KÖZTI megvételben részesült tervét az Építészfórum és az Octogon is bemutatta.
A KÖZTI tervei alapján újították fel a Tatabánya külterületén lévő 800 éves csákányospusztai templomromot. Az Árpád-kori emlék a Market Építő Zrt. ROM Vándor társadalmifelelősség-vállalási programjának keretében újulhatott meg, mely a szakrális középkori romemlékek megóvását és népszerűsítését célozza.
15 ország 200 pályaműve közül összesen 71-et választott ki a nemzetközi szakemberekből álló zsűri a Közép- és Délkelet-Európa fenntartható és közösséget erősítő építészeti alkotásait díjazó SHARE Architecture Awards 2024-es versenyének következő szakaszára. A shorthlistre került pályaművek között idén öt magyar projekt szerepel, közte a mi projektünk is, amely a veszprémi Kulturális negyed környezettudatos megújítását célozta.
Smaraglay László két évvel ezelőtt vonult nyugdíjba a KÖZTI igazgatói pozíciójából, 42 év KÖZTI-s múlttal a háta mögött. Pályája kezdetén az építészet azzal ragadta magával, hogy egyszerre ötvözi magában a matematikát és a művészetet. A KÖZTI-nél sok olyan kollégával dolgozhatott együtt, akik pályafutásuk során hűségesek voltak a KÖZTI-hez, akárcsak ő. KÖZTI75 jubileumi interjúnk következik.
A klímaválság hatására a paradigmaváltás küszöbén áll az építész szakma, a fenntarthatóság a tervezésben is az elsődleges szempontok közé lépett elő. Más iparágakhoz viszonyítva azonban az építőipar lassabban változik, pedig az energiafelhasználás negyven százaléka az épített környezethez kapcsolódik. Magyarország legnagyobb múltú építészirodája, a KÖZTI saját, zöld építészeti jógyakorlataival is szeretne hozzájárulni a fenntartható építészethez.
BigSEE Architecture 2024 nemzetközi építészeti díjat kapott a Középülettervező Zrt. (KÖZTI) két projektje is Szlovéniában. A BigSEE díjjal a délkelet-európai régió 21 országában díjazzák a legjobb építészeti, belsőépítészeti és formatervezési megoldásokat 6 különböző kategóriában. A KÖZTI a Balatonfüred Kongresszusi Központtal és a Veszprémi Zöld Város projekttel nyerte el az elismerést.
A Műemléki Világnapon az ICOMOS Magyar Nemzeti Bizottsága Példaadó Műemlékgondozásért díjat adományozott a ROM Vándor projektnek. A díjátadón dr. Smaraglay Gábor, ügyvezető igazgató képviselte irodánkat.