Építész: TIMA Zoltán
Alapvető építészeti cél volt az egykori gyárépület eredeti állapotnak megfelelő helyreállítása, a homlokzat stilizált tégla díszítésének megőrzése. A jelenkori épületrészek ezt a kompozíciót keretezik, helyenként kiegészítik. Az új szerkezetek, az alkalmazott anyagok a régitől szándékosan eltérőek és leegyszerűsítettek, azokkal az így létrehozott, feszültségekkel teli nyelven kommunikálnak.
A telken található épületegyüttes az 1910-es években katonai ruharaktárnak épült. Az I. világháborút követő iparfejlesztés során textilüzemmé, majd finomvegyiáru-gyárrá alakították át. A sorozatos funkcióváltások miatt a főépületek köré, illetve a belső udvarban több földszintes épületet emeltek. A helyreállítás során a főépület körüli, ahhoz részben hozzáépített raktár- és kiszolgáló épületeket elbontották, csakúgy, mint a belső lépcsőket és válaszfalakat, az eredeti ablakok befalazásait, a belső burkolatokat, a gépészeti és elektromos vezetékeket.
Az alaprajzi kialakítás a későbbi bérlők tényleges igényeinek ismerete nélkül, de a legnagyobb flexibilitást nyújtó elrendezéssel készült. Cél volt a szimmetrikus épület alaprajzi áttekinthetőségének megőrzése, ugyanakkor figyelembe kellett venni a bérbeadást elősegítő, minél több variációt lehetővé tevő megoldásokat is. Szintenként közel 7500 négyzetméter alapterületen öt, közel azonos méretű irodablokk épült, saját menekítési rendszerrel és a lépcsőházak mellett szintenként mosdókkal. A blokkokban átlagon felüli belmagasságú, nagy ablakokkal rendelkező, „A” kategóriás irodák alakíthatók ki. Az egyes irodablokkok az újonnan épült főbejáratok felől közelíthetők meg. Ezek közül kettő szimmetrikusan, a hosszabb oldali épületek között lévő, mintegy nyolc méter széles hasadékban létesült, mindkét oldalon transzparens üvegfallal, az udvar felől toronyszerű megjelenéssel. A felső szintek kapcsolatát összekötő hidak biztosítják. A harmadik, vasút felőli bejáratot az épülettesten belül, annak földszinti átnyitásával alakították ki. A keleti oldal főépületnél egy szinttel alacsonyabb épületeinek tetején az előcsarnokok architektúrájához igazodó, új irodaszintek épültek. Az irodaterületek kiszolgálását a belső udvar alatt lévő, 600 férőhelyes mélygarázs biztosítja. Fölötte 30-145 centiméter földfeltöltéssel tetőkert létesült, amely az épületegyüttes igen fontos és látványos alkotóeleme. A kert geometriáját az épület szerkesztési rendszere határozta meg. Délkeleti végében megmaradt a régi gyár nyolcszög alaprajzú téglakéménye.
A magas színvonalú, rugalmasan kialakítható irodaterületeket és számos szolgáltatást nyújtó épület 2002-ben elnyerte a Legjobb irodaház Budapesten díjat, és 2003-ban előkelő helyen végzett a FIABCI Prix d’excellence irodaház kategóriájában.
Helyszín: Budapest XI., Bocskai út 134–136.
Átadás éve: 2002
Építész: TIMA Zoltán
Építész munkatárs: PERNESZ Ágnes
Tájépítészek: TIMA Zoltán, CSONTOS Péter, LAND-A Kft.
Terület: 39 000 m2