Építész: TIMA Zoltán
A fejlesztés I. ütemében megépült hat társasház háromféle típusú, de hangsúlyozottan egységes építészeti megjelenésű. A telken belüli gépkocsiforgalom kizárásával, nagy, összefüggő zöldfelületek kialakításával magas minőségű, élhető lakókörnyezet jött létre.
Korábban a Sasad Kertészet üvegházi telepe volt az a közel 14 hektáros terület, amely a Budaörsi úttól északra, a Rupphegyi út és a Felsőhatár út (budaörsi városhatár) között helyezkedik el. A terület a Budaörsi úttól északi irányba 10-12 métert emelkedik. A terepemelkedést a Felsőhatár út menti oldalon a korábbi használat során csökkentették oly módon, hogy a terepszintből két-három métert eltávolítva egy ugyanilyen méretű bevágást hoztak létre. A beépítés során az eredetivel közel megegyező terepalakulat jött létre és megszűnt a Felsőhatár út menti jelentős szintkülönbség is.
A városhatáron futó Felsőhatár út, valamint a terület középvonalában vezetett Rupphegyi út a tágabb környezet, elsősorban a budaörsi és madárhegyi új lakóterületek, feltárását szolgálja. A fejlesztési területen belüli beépítések feltárására olyan belső úthálózat jött létre, amely lehetővé teszi az épületek védettebb, a főbb útvonalaktól elválasztott megközelítését, az épületek gépkocsival kizárólag a belső lakó- vagy szervizutakról közelíthetők meg. A Rupphegyi út és Felsőhatár út közötti terület középvonalában húzódó, lefedésre került esővízárok mentén intenzív zöldfelületekkel határolt gyalogos- és kerékpárút található. Ez a belső zöld tengely összeköttetést biztosít a Budaörsi út felé irányuló tömegközlekedési kapcsolatokhoz, ugyanakkor játszótérrel és pihenőhellyel kiegészített sétaútként is szolgál.
A tervezett hat épület a teljes fejlesztés I. ütemeként valósult meg, házanként 20-21 lakással. A telken belüli elhelyezés, a megengedett maximális épületméret figyelembevételével, a keretes beépítés elveit követi, amelynek következtében viszonylag nagyméretű belső zöldfelületek jöttek létre. A közös kerten belül, kertépítészeti eszközök segítségével különböző funkciójú, a kertvárosi atmoszférát, ugyanakkor a földszinti lakások intimitását is biztosító, magas minőségű zöldfelületeket alakítottak ki. A beépítés egyik legfontosabb szempontja a telken belüli gépkocsiforgalom kizárása volt. Ennek érdekében a telek belső részében lévő épületek alagsori szintjeit összekötötték a déli utcavonalon álló épületekkel, egy közös gépkocsibejárattal. Az északi utcavonalon álló épületeknek önálló behajtási lehetősége van. Az alagsor+földszint+3 emeletes épületek egységes építészeti megjelenésűek, a szerelt téglaburkolatot fával burkolt és vakolt felületek tagolják. A legfelső szint penthouse jelleggel lett kialakítva, nagy terasszal. Az alkalmazott homlokzati anyagok és a tágas belső közös terek a hely és környezetének értékét is tükrözik. Az egyszerű és visszafogott tömegformálás ellenpontozza a szomszédos beépítések vegyes építészeti megjelenését.
Helyszín: Budapest XI., Rupphegyi út 6.
Átadás éve: 2009
Építész: TIMA Zoltán
Építész munkatársak: NAGY Borbála, GÖMÖRY Kristóf, MOLNÁR J. Tibor
Tájépítész: S73 Kft.
Terület: 11 200 m2