Építész: TIMA Zoltán
A Váci úti irodafolyosó újabb épülete, az építési előírások megkötéseihez igazodva, több egymástól eltérő méretű és homlokzati megjelenésű tömegből áll. Az észak-dél irányú gyalogos átközlekedést is biztosító, kétszintes földszinti közösségi terek visszafogott eleganciával épültek, a flexibilis irodaszintek kedvező természetes megvilágítással rendelkeznek.
Az utóbbi évtizedben felgyorsult a külső városrészek, rozsdaövezetek funkcionális átértékelődése, a korábbi ipari területek helyét iroda- és kereskedelmi negyedek vették át. Így történt ez a Budapestről északi irányban kivezető főút, a Váci út környezetében is. Noha az ide települő új funkciók (áruházak, irodaházak) önmagukban csöndesebbek, a gépkocsiforgalom miatt a lakófunkció szinte teljesen kiszorult a területről. Ezt a minőségi és mennyiségi váltást ismerte fel a 2005-ben elfogadott városrendezési szabályozás. A korábbi lakóterületek intézményi övezetbe kerültek, az elhagyott gyárterületeken pedig nagy alapterületű kereskedelmi funkciók létesítésére nyílt lehetőség. Az épület elhelyezése igazodik a városi úthálózat várható fejlesztéséhez, a tervezett északi Duna-híd közúti kapcsolataihoz. A rendkívül összetett telekforma, valamint a keleti oldal szomszédos, alacsonyabb épületei miatti magassági korlátozás szinte gúzsba kötötte az épület elhelyezési lehetőségeit. A két, egymással párhuzamos, változó magasságú tömbből álló együttest a főúthoz közelebbi, a sarokhelyzetet hangsúlyozó „toronyépület” és a hátteret adó, alacsonyabb, határozott térfalként viselkedő épületrész alkotja.
Az épület alaprajzi rendszere a fentiekből következő tiszta szerkesztésre épül. A fő tömegek közötti, észak-déli irányban átnyitott kétszintes főbejárati előcsarnok visszafogottan elegáns, oldalfalain a külső homlokzati arányok köszönnek vissza. A felső irodaszinteket kiszolgáló közlekedőmagokhoz két-két lift tartozik. Az előcsarnokból nyílik a több mint négyszáz főre tervezett étterem, valamint egy bankfiók. Az emeleti szintek irodaterei, az épület geometriájának és ideális méretének köszönhetően, jól megvilágítottak, a padlótól a mennyezetig futó ablakok hatása a belső terekben igen kedvező. A homlokzati osztásrend jóvoltából a terek alaprajza flexibilisen alakítható. A 6-7-8. emeleti irodaterületekhez, a lépcsőzetes épületformából következően, nagyméretű teraszok csatlakoznak. A földszinti közterületre nyíló homlokzati felületeken üzletek és bemutatótermek helyezkednek el. Az épület alatt háromszintes mélygarázs található.
A homlokzati megjelenés és az anyaghasználat az épület tiszta szerkesztését hangsúlyozza. A raszteres homlokzati rendszer emeletmagas nyílásai közötti vöröses corten acél burkolat monotonitását a random módon elhelyezett, komplementer színű, zöld üvegfelületek oldják. A fő tömegeket összekötő belső épületrészek teljes felülete üvegburkolatú.
Helyszín: Budapest XIII., Váci út 193.
Átadás éve: 2010
Építész: TIMA Zoltán
Építész munkatársak: SZŐKE Marianna, NAGY Borbála
Terület: 18 500 m2