Építészek: BORDÁCS László, HAVRÁN Judit
A Duna parton lévő kórház együttes bővítését megnehezítették a partfalvédelmi korlátozások, így az új épületszárny egyetlen lehetséges helye adott volt. A meglévő főépülethez a szintkülönbségeket áthidaló lépcsőházzal csatlakozó új szárny megjelenése, homlokzati burkolása összhangban van az 1965-ben épült régi tömbbel.
Az 1960-as években épült kórházban, az akkori elvárásoknak megfelelően, osztályokhoz csatlakozó műtők létesültek. A bővítés egyik célja a műtők központosítása volt, ami magával vonzott további két ellátó területet is, így az intenzív betegellátó osztály és a központi sterilező is átkerült az új épületbe. A korszerű betegellátás alapja az egykapus sürgősségi betegfogadás, ami a meglévő épület alagsorában, korábbi fejlesztés során már részben megvalósult, de az adottságok miatt szűkös területen. Ennek bővítése is az új épületszárnyban lett biztosítva, közvetlen kapcsolattal a járóbetegeket is kiszolgáló, új képalkotó diagnosztika helyiségcsoporthoz (CT, röntgen, ultrahang). Az új szárny földszintjén találhatók még a műtétes szakmákhoz tartozó szakambulanciák (nőgyógyászat, sebészet, idegsebészet, traumatológia) is.
A Duna mellett épült, ligetesen parkosított területen fekvő kórház lehetséges bővítését meghatározták a löszös partfal védelmi előírásai. Ennek következtében csak egy irányban, a meglévő központi épület bejárati épületszárnyának bütüjében lehetett csatlakoztatni az új tömböt. Ez nem volt egyszerű feladat, mivel az elhelyezni kívánt funkciók szintmagasság-igénye a meglévő épület szintmagasságait meghaladta. Ennek megoldására a két épület egy új vertikális közlekedési csomópontban találkozik, ahol a lépcsőház pihenőszintjei, illetve a két irányban nyíló felvonók akadálymentes kapcsolatot biztosítanak. Az új, földszint plusz háromemeletes, pincézett épületszárny földszinti előcsarnoka a kórház főbejárata felől, a parkon keresztül könnyen megközelíthető, ugyanakkor belső összeköttetésben van a főépület előcsarnokával és az alagsori sürgősségi betegellátó osztállyal is.
Az épület megjelenése visszautal az eredeti épületre, így itt is a lyuk-architektúra a jellemző. A homlokzat korszerű szerelt, anyagában színezett halvány okkerszínű kerámiaburkolata is visszaköszön a főépület ragasztott kerámia burkolatának, de itt színes elemek adnak hangsúlyt az épület térbeli tagolásának.
Helyszín: Dunaújváros, Korányi Sándor utca 4–6.
Átadás éve: 2015
Építészek: BORDÁCS László, HAVRÁN Judit
Belsőépítész: KERECSÉNYI Zsuzsa
Terület: 6090 m²