Építész: JUHÁSZ Ákos
Az Új Udvar Bevásárlóközpont (ma Buda Entertainment & Gastro) épületegyütteséhez szervesen kapcsoló, többtermes filmszínház épülete igazodik a bevásárlóközpont hangvételéhez, ám szándékosan más artikulációval. Az üzletközpontokra jellemző, befelé forduló konténer-mozi helyett Óbudán valódi ház épült, amelynek tereibe beszűrődik a napfény, odabentről pedig kilátni a hegyekre és az égre.
A Marosi Miklós/KÖZTI által tervezett, 1998-ban átadott Új Udvar Bevásárlóközpont épületegyütteséhez szervesen kapcsolódik a többtermes filmszínház. A tervezés során a hatóság által előírt feltétel volt a hajdani hármas telekosztás tagolásának építészeti megjelenítése. A Bécsi út a mozi magasságában kis térré szélesedik, ami a három telket elfoglaló homlokzat összefogott, egységes kezelését sugallta. A Bécsi útra nyíló termek méretét úgy szerkesztették, hogy azok egy-egy házhelynek megfelelően, enyhén elforgatott falaikkal kivetüljenek a homlokzatra; ezt az elvet követi az azonos magasságú és hajlású, meg-megszakított tetőzet is. A homlokzaton, az üzletközponttól eltérően, tégla helyett homogén, vakolt felület és absztrakt nyílásarchitektúra készült. Az épület jól illeszkedik a kisvárosias, műemléki védettséggel rendelkező környezetbe. A ház alatt közel kétszáz gépkocsinak jut hely, de a szomszédos mélygarázs is megközelíthető onnan.
Nem volt könnyű a könyörtelen vetítési szempontok alapján szerkesztett mozitermek geometriájának összehangolása az Új Udvar Bevásárlóközpont csatlakozó szintjeivel és az akadálymentes menekülést biztosító utcai kapcsolatokkal. Meg kellett oldani, hogy a döbbenetes mennyiségű és méretű gépészeti szerelvény ne uralkodjon el a házon. A szigorú magassági korlátozások ellenére a szerelvények rejtve maradtak, a tető megmenekült az áttörésektől és az emeleti, burkolt teraszra sem került eldugni való szerkezet. Kétszintes előcsarnok teremt kapcsolatot a közönségforgalmi szintek, a több irányba kifutó közlekedők és a külvilág között. Átmeneti tér, ahol találkozik a város makro- és a filmek mikrokozmosza. A belsőépítész tervezőnek sikerült megszelídítenie a megbízók sokszor túlburjánzó elképzeléseit és üveggel, gránittal, fával, szellemes világítási megoldásokkal és színekkel színvonalas, VIP jellege ellenére is barátságos belsőt teremteni.
A mozit eredeti formájában öt évig üzemeltették. Később, a teljes üzletközpont tulajdonosváltása után, átalakításra került és jelenleg rendezvényközpontként működik.
Helyszín: Budapest III., Bécsi út 46–50.
Átadás éve: 2001
Építész: JUHÁSZ Ákos
Építész munkatárs: SEBŐ István
Belsőépítész: MÁTÉ Tibor (Mérték Stúdió)
Terület: 9000 m2