Építész: MAROSI Miklós
A többféle funkciót magába foglaló saroképület archaizálás nélkül, finom eleganciával illeszkedik környezetébe. A homlokzat igényes részletképzése, egyedi lyukarchitektúrája adja meg az épület egyéni stílusát.
Az épület a Pálya utca és a Kosciuszko Tádé utca találkozásánál áll. A Mészáros utcától egy öbölszerű terecske választja el, amit védett gesztenyefák és Melocco Miklós emberléptékű, fehér Léda-szobra tesznek meghitt városi szigetté. A telek százszázalékos beépítést igényelt és adottságai folytán klasszikus sarokház tervezésére nyílt lehetőség. Az épület igazodik a Mészáros utca jellegzetes, vertikális struktúrájához, azaz a túloldali térfalon található egyszintes, galériák nélküli üzletekhez, a kevés plasztikájú, vakolatarchitektúrás falakhoz és a tetőteraszos lakásokhoz.
Az irodaház két pinceszintet, földszintet, valamint négy emeletet foglal magába, alaprajza sarokszimmetrikus, 90°-nál hegyesebb szögben. Bejárata a Mészáros utca felőli kis térre nyílik. A földszinten üzlethelyiségek, az emeleti szinteken irodaegységek, az alsó tetőtérben három lakás található. A gépészeti berendezések a felső tetőtérbe kerültek. Az épület pinceszintjein az előírt mennyiségű gépkocsi tud parkolni, behajtás a Kosciuszko utcából biztosított.
A homlokzat rusztikus hatású, sima és hasított felületű, világos színű barcsi mészhomoktéglával burkolt. A nyílászárók osztásrendszere és ritmusa változó, zöldes, tükröződő üvegfelületekkel. Az igényes részletképzés dominál, de mégsem konkurál a szomszédos, szép, modernista gimnáziumi épülettel. Az épület nem archaizál, a helyszín adta impulzusokra kíván reagálni. Az ég felé emelt kéz (szobor), a szétágazó gesztenyefák finom, diszkrét visszatükröződése, a pengeéles, hegyesszögű sarokrizalit, az utca jellegzetes erkélyeinek stilizált visszaköszönése sajátos hangulatot teremt.
Helyszín: Budapest I. Pálya utca 1.
Átadás éve: 1996
Építész: MAROSI Miklós
Építész munkatárs: FARKAS Zoltán
Belsőépítész: SZÉKELYI Zsuzsa
Terület: 2330 m2