Építész: SKARDELLI György
A több épületből álló nagykövetségi komplexum egyes elemei karakteresen megjelenítik a bennük foglalt funkciót. A hivatali épületet, a nagyköveti rezidenciát és a diplomata lakóházat az adott funkciónak megfelelően kialakított zöldfelületek választják el. A külső és belső életterek hierarchikus tagolása egy önálló élettel bíró kolóniát eredményez, ahol lehetőség van a lakás és a munkahely, a protokoll és a magánélet szétválasztására.
A nagykövetség épületegyüttese egy közel négyzetes alaprajzú telken, egy tízemeletes házakból álló lakóteleppel szemben, más követségek által határolva épült fel. A tervezés során számolni kellett az adatszolgáltatások hiányosságaival és a kommunikáció nehézségeivel. A tervezési program három fő funkció szerint tagolódott (hivatali munka, protokolláris események és magánélet) és ezek a funkciók különálló épületekben nyertek elhelyezést.
A nagykövetség telkét tömör kerítés veszi körbe, a bejárati utcafronton egy melléképülettel, amelyben közös tető alatt, átriumokkal tagolva, őrszolgálati épület, személyzeti öltöző, garázs, hulladéktároló és gépészeti helyiségek találhatók. A belső feltáró úthoz vendég parkoló csatlakozik. A hivatali épület és a rezidencia a bejárattól körforgalomban közelíthető meg, amely megkönnyíti mindkét épületnél a vendégek fogadását. A körforgalom közepén áll a zászló, amely így mindkét épület protokolláris termeiből jól látható. A hivatali épület földszintjén a hivatalos rendezvények fogadó és kiszolgáló helyiségei találhatók, az emeleten lettek elhelyezve az irodák és kiszolgáló helyiségeik. A rezidencia földszintje ugyancsak a vendéglátást szolgálja, az emelet a nagykövet és családjának lakótere. A diplomata lakóépület a protokolláris élettől távol, a hátsó kertrészben került elhelyezésre. Az épületben három kétszintes, különböző méretű lakás található, minden lakáshoz intim kis magánkert tartozik. A lakások folytatásaként, azokkal nyitott tetőszerkezettel összekapcsolva épült fel a részben kétszintes fürdőház, a földszinten 5,00×10,00 m-es medencével, szaunával, öltözőkkel és kiszolgáló helyiségekkel; az emeleten kondicionáló teremmel és két kis vendégszobával.
Komoly nehézséget okozott megtalálni azokat az építőanyagokat, amelyek egyáltalán szóba jöhettek a megvalósítás során. A helyben használt anyagok választéka igen korlátozott volt, külföldről (Kínából) behozott anyag szóba sem jöhetett. Valamennyi épület tégla falazattal, monolit vasbeton pillérekkel, gránitlap burkolattal készült. Az alacsony hajlású tetők fa szerkezettel és horganyzott acéllemez héjazattal épültek.
Napjainkban Észak Koreában már nincs magyar nagykövetség, a létesítmény bérbeadással működik.
Helyszín: Phenjan, Koreai Népi Demokratikus Köztársaság
Átadás éve: 1998
Építész: SKARDELLI György
Építész munkatársak: DUDÁS István, GÁSPÁR László, LÁZÁR Ferenc, SZÁSZNÉ KIRÁLY Katalin
Belsőépítész: PLACHTOVICS Vilmos
Tájépítész: HAVASSY Gabriella
Terület: 2580 m2