Építészek: BORDÁCS László, HAVRÁN Judit
A kórházterület belső részén épült, H-alaprajzú hotelépület egy puzzle hiányzó darabjaként illeszkedik a régebbi épületekhez. A szerelt homlokzat, a nyolc szint és az egyedi ablakkiosztások kihívás elé állították a kivitelezőket. A modern, letisztult megjelenésű épület több értelemben is új színt vitt a kétszázötven éves múlttal rendelkező intézménybe.
A kórház fejlesztésének egyik fő célja a meglévő telephelyek összevonása volt, amitől a megbízók a betegutak lerövidülését, a működtetés költségeinek csökkenését és a gyógyítás hatékonyabbá válását remélték. Ezt csak egy új épülettel lehetett megvalósítani. A kórház területének struktúrája az 1970-1980-as évekbeli fejlesztés során alakult ki. Fő gerince a Vasvári Pál utcai főbejárati épülettől induló kétszintes összekötő folyosó, amely érinti és összekapcsolja az összes épület vertikális közlekedési blokkját. Az új, nyolcszintes, H-alaprajzú épület ehhez a struktúrához illeszkedik, az összekötő folyosó tere itt kitágult, kétszintes, üvegtetős aulává vált. A régi összekötő folyosó egy része elbontásra került, új szakasza változatlan nyomvonalon, de szélesebb formában és az új hotelépület architektúrájával megegyező homlokzatkialakítással lett megépítve. Az épület pinceszintjén a sugárterápia, illetve az izotópdiagnosztika helyiségei találhatók, egyéb kiszolgáló és gépészeti terekkel. A földszintre, illetve az első emelet egy részére került a kórház szakmai struktúrájából eddig hiányzó sürgősségi betegellátó osztály, a kórház koraszülött és gyermek intenzív osztálya, illetve az épületben működő más osztályok ambulanciái is itt kaptak helyet. A 2–5. emeleten, 1-2-3 ágyas, fürdőszobás betegszobákkal, a gyermekgyógyászati, belgyógyászati, neurológiai, kardiológiai, onkológiai és a tüdőgyógyászati osztályok találhatók, összesen 430 ággyal. A 6. emelet az orvosoké, illetve ezen a szinten vannak a gépészeti helyiségek.
A 20×80 cm-es homlokzati elemekkel és egyedi tartószerkezettel rögzített kerámia árnyékolókkal ellátott, francia erkélykorlátokkal díszített épület kiemelkedik a kórházi épületegyüttesből. A környező kórházi pavilonok natúr betonhomlokzatához, illetve a környező panelházak zömében szintén szürke tömbjeinek rendszerébe illesztett, párhuzamosan álló új tömegek középszürke, míg az azokra merőleges összekötő folyosók és szárnyak melegebb tónusú, sárgás színű finom kerámia burkolatot kaptak. A homlokzatokat élénk zöld, kék, sárga és narancssárga sávok teszik derűssé, oldva nemcsak az egyhangú szürkeséget és a katonás merevséget, de a betegek és az itt dolgozók feszültségét is. Ezek a vidám színek az épület belsejében is megjelennek padlón, falakon, korlátokon. Az egyedi tervezésű beépített bútorok és a belső ajtók is színesek, de halványabb tónussal. Az aula terében a homlokzat külső burkolata belső burkolatként folytatódik, és az üvegtetőkön keresztül látványban is a tér részévé válik.
A kórházegyüttes belső területén megépült új tömb nagy tömege ugyan nem sok helyről látható egyben, azonban mind a régebbi szárnyak, mind az új épület szobáiból kitekintve mindig felvillan egy-egy szín, más-más hangulatot sugallva a különböző nézőpontokból. Az épület liget felőli homlokzatán egy nagyobb lélegzetű, mind a négy színt alkalmazó óriás kompozíció található, amely a természetes növényzet szolid kiegészítéseként valamennyi évszakban színesíti a környezetet.
Helyszín: Győr, Vasvári Pál utca 2–4.
Átadás éve: 2013
Építészek: BORDÁCS László, HAVRÁN Judit
Építész munkatárs: VARGHA Júlia
Belsőépítész: HAVRÁN Judit, LÁNG Judit
Tájépítész: HAVASSY Gabriella
Terület: 26 000 m²