Építész: TOMPOS Csaba
A korszerű, folyamatosan üzemelő, nemzetközi versenyek lebonyolítására is alkalmas csarnokot a jeges sportok igazolt versenyzői, elsősorban a korcsolyázók használják edzésekre és versenyekre, de gyerek és felnőtt korcsolya tanfolyamokat is tartanak a létesítményben, sőt az konferenciák és céges sportnapok megrendezésére is bérbevehető.
A Gyakorló Jégcsarnokot az 1999 decemberében leégett Budapest Sportcsarnok jégpályájának pótlására építették a Kisstadion és a Népstadion között lévő teniszpályák helyén. Az érkezőket az északkeleti oldalon kialakított lépcsőház fogadja, innen érhetők el a lelátók, a bemelegítő termek, továbbá a tv-közvetítő bokszok is. A csarnok végében helyezték el az elektromos jéggyaluk töltésére is szolgáló tárolót az ürítő medencével. A palánk és az öltözői folyosó közötti két sor mobil lelátón 156 sportoló és sportvezető számára nyílik lehetőség az események követésére. A második emeleten, az öltöző feletti acélkonzolos lelátó beépítésével, 180 nézőnek jut hely; menekítésük a nyitott lépcsőházon át történhet. A küzdőtér mérete a nemzetközi műkorcsolyázás előírásaihoz igazodik, hét méter minimális belmagasságú és 30×60 méter méretű, palánkkal körbevéve. A pálya mentén L-alakban, három szinten helyezkednek el a rövid oldalon a technikai helyiségek, a hosszú oldalon pedig az öltözők, az orvosi gyúrószoba és a lelátók. Az előcsarnok keleti végéhez csatlakoznak az üzemeltetéshez szükséges technikai helyiségek, a hűtőgépház és egy szertár. Az első emeleten az irodák, egy többcélú tér és a teakonyha, míg a második emeleten a teraszok, a balett-terem, a hűtőtornyok, a szellőzőgépház, a kazánház és a gépészöltöző találhatók.
A csarnokot monolit vasbeton pillérekre rögzített, 40 méter fesztávot áthidaló, zártszelvényű rácsostartókra szerelt acélszelemenekre támaszkodó, cseppenésmentes trapézlemez fedi le, felette hő- és vízszigeteléssel. A rácsostartók közé akusztikus táblákat, pályavilágítást és hangszórókat helyeztek el. Máshol a vasbeton szerkezetre monolit vasbeton födém került. Az épület külső falszerkezete 10 centiméter vastag, két oldalt fémfegyverzetű, mikrobordás, gyárilag festett, kőzetgyapot hőszigetelővel kitöltött szendvicspanelből készült. A szükséges napvédelmet az épület négy oldalát konzolosan körülvevő pergola biztosítja.
2003-ban az épület volt a budapesti műkorcsolya Európa-bajnokság gyakorlópályája, ugyanabban az évben itt rendezték a junior gyorskorcsolya világbajnokságot, 2005-ben pedig gyorskorcsolya világkupának adott otthont.
Helyszín: Budapest XIV., Istvánmezei út 3–5.
Átadás éve: 2002
Építész: TOMPOS Csaba
Építész munkatárs: B. ZÁRAY Ilona
Belsőépítész: SZÉKELYI Zsuzsa
Terület: 4300 m2