Építészek: TOMPOS Csaba, RADVÁNYI Katalin
Az eredetileg E-alaprajzú épület az egyetem védett arborétumában valósult meg, ahol új létesítményt csak meglévő épület elbontása után, annak helyére lehet építeni. A meredek domboldal teraszain három párhuzamos épületszárnyban találhatók a laboratóriumok, míg a merőleges épületrész az akadálymentes összeköttetést biztosítja.
Az épületet az akkor még Nyugat-Magyarországi Egyetemnek hívott intézmény területén, természetvédelmi övezetben kellett kialakítani. A kutató laboratórium, a jelentős szintkülönbség miatt, három terasz elbontott épületeinek a helyén, a meglévő tanműhely csarnoképülethez csatlakoztatva épült. A rétegvonalakkal és a csarnoképület hossztengelyével párhuzamosan három épülettraktus létesült, amelyek délkeleti irányban két belső udvarral biztosítják a struktúra nyitottságát. A traktusok északnyugati végén található, a laborépületek főbejáratainak is helyet adó összekötő szárnnyal olyan elrendezés jött létre, amely lehetővé teszi mind a gyalogosok, mind az üzemeltetés járművei számára az épületszárnyak közötti egyszerű átjárást, illetve az épület bármely pontjának rövid úton történő megközelítését.
Az építészetileg felújított és az új épületrészek színvonalára emelt csarnoképületben megmaradt a tanműhely a hozzá kapcsolt egységekkel, valamint az energetikai laborok is a szükséges raktárakkal. A középső teraszon a földszint + kétemeletes faipari laborépület a tanműhellyel és energetikával a Faipari Mérnöki Kar traktusát alkotja. A tanműhelyhez funkcionálisan kötődő laborok kijárata a laborszárny és a tanműhely közötti udvarra került, míg a vegyifülkéket tartalmazó laborokat a harmadik emeleten helyezték el, így biztosítva a vegyifülkék direkt vertikális kiszellőzését. A legalsó teraszszinten található az Erdőmérnöki Kar pince + háromemeletes laborépülete. Az épületszárny hossztengelyével párhuzamos útról biztosított a laboratóriumi épületegyüttes gazdasági feltárása egy 1600 kg-os teherlifttel. Itt található a megőrzött Szent Borbála tárna is. Az épület pinceszintjeire olyan laborok kerültek, amelyeket vagy nagy fizikai terhelésük (talajmechanikai labor), vagy szállítási bonyodalmak (bútorvizsgáló labor) miatt, az emeleteken csak komolyabb nehézségek árán lehetett volna kialakítani. Ennek a traktusnak a délkeleti végébe került a garázs. Az épületegyüttes a tanműhelyen át, tűzgátló ajtóval zárt nyaktaggal kapcsolódik a meglévő, Honvéd utca mentén álló, kétemeletes, nyeregtetős, felújított egyetemi épülethez, amelyben szintén laborok vannak.
Az épület a környezetvédelmi kötöttségek miatt monolit és előregyártott vb. szerkezettel épült, külső falai hőszigetelt szendvicspanelekből készültek, egyes homlokzati részei pedig alumínium és üveg függönyfal-rendszerrel lettek kialakítva. A homlokzati nyílászárók alumínium szerkezetűek, hőszigetelő üvegezéssel. A napvédelmet alumínium-fa árnyékvetők és alumínium külső reluxa biztosítja.
Helyszín: Sopron, Bajcsy-Zsilinszky utca 4.
Átadás éve: 2012
Építészek: TOMPOS Csaba, RADVÁNYI Katalin
Építész munkatárs: VARGHA Júlia
Belsőépítész: KERECSÉNYI Zsuzsa
Tájépítész: HAVASSY Gabriella
Terület: 5665 m2