A KÖZTI utóbbi 50 évének meghatározó építésze, a tavaly októberben elhunyt Marosi Miklós kollégánk és csapata által tervezett Eiffel Műhelyház tavaly elnyerte az egyik legrangosabb szakmai elismerést, az Építőipari Nívódíjat Középület/kulturális kategóriában. A nívódíjat hirdető bronztáblát a közelmúltban leplezték le.
A Magyar Állami Operaház Műhelyházaként született újjá a MÁV egykori, Kőbányai úti szerelőcsarnoka, ahova az Építőipari Nívódíjat hirdető bronztábla került. A 18 tagú Bíráló Bizottság korábbi méltatása szerint „az, ahogy ezt a tervező az operaházi kiszolgáló funkciók számára elképzelte és a pályázó azt kivitelezte, azt a jövőbeni lehetőséget tárja példaként elénk, amely a folyamatosan változó műszaki és életviteli elvárásokat kielégítő módon teszi természetessé a kulturális életünk színvonalának emelését és ipari létesítményeink megőrzését.”
Az eseményen Horváth László, a Strabag Magyarország projektvezetője köszöntötte a résztvevőket. Ezután Ács István, KÖZTI Zrt. projektvezető építésze beszédében köszönetet mondott többek között Ókovács Szilveszternek, a Magyar Állami Operaház főigazgatójának is. Az Operaház Műhelyházát építészeti szempontból Vermesy Sándor az Építőipari Mesterdíj Alapítvány kurátora értékelte.
Az Eiffel Műhelyház az évtized egyik legnagyobb kulturális fejlesztése a fővárosban és az országban. A 220 méter hosszú és 110 méter széles csarnokban egy helyre költözött az Opera kilenc gyártóműhelye, valamint az Operaház színpadával azonos méretű próbaszínpad is létrejött. A 25 ezer négyzetméteres épület nyolc raktárnyi díszlet és kellék, valamint 400 ezer jelmez színvonalas tárolását teszi lehetővé.