A szocialista modern épületek megőrzése és újragondolása napjaink egyik legizgalmasabb építészeti kihívása. A Magyar Építőművészek Szövetsége szervezésében a közelmúltban időszerű konferenciát szerveztek a „velünk élő”, háború utáni épített örökségek felújíthatóságáról, védelmük kihívásairól. Az aktuális témát a Körszálló ügye is katalizálta, amelyet egykor és most is a KÖZTI tervez(ett). A meghatározó eseményről az OCTOGON gondozásában egy melléklet is megjelent.
A késő modern épületek hasznosítása nagy kihívások elé állítja a szakmát, az ingatlanfejlesztőket és az építészeket egyaránt. A Magyar Építőművészek Szövetsége szakmai konferenciáján a korszak emlékeit építészettörténészek ismertetették, a kérdéskör elméleti megközelítéseire is kitérve. A tervezők és ingatlanfejlesztők az utóbbi időben megvalósult és megvalósítás alatt álló épületeket mutattak be, a volt MÉMOSZ székháztól, a Sofitelen, a Láng Művházon, az újjáépített Gellérthegyi Corvinus Campuson át, a Népstadionig.
A Körszálló projektet a művészettörténészeken túl Tima Zoltán, a KÖZTI tervezési igazgatójának előadásából ismerhette meg a közönség, majd egy panelbeszélgetés keretein belül is megvitatták a meghívottak a felmerülő kérdéseket. A konferencia célja a különböző szempontrendszerek megismertetése volt és a közös gondolkodás elősegítése az ingatlanfejlesztői, az építész és a művészettörténész szakma között.
További részletek a nemrégiben megjelent OCTOGON-ban:
https://www.octogon.hu/projektek/szocmodern-epuletek-hasznositasa-melleklet-2025/